تاریخ : 1394/11/30 | 23:14 | نویسنده : غیاثوند

خبر جنجالی خودکشی الناز شاکر دوست در یک فیلم

الناز شاکر دوست
به گزارش رها فان به نقل از بانی فیلم الناز شاکردوست بازیگر زن جوان سینمای ایران که این روزها مشغول بازی در تازه ترین فیلم خسرو معصومی با عنوان «تابو/پدر وحشی» است در یکی از سکانسهای این فیلم خودکشی را تجربه می کند. خودکشی الناز شاکردوست
جالب اینجاست که به علت عدم هماهنگیهای لازم برای فیلمبرداری این سکانس شاکردوست تا سرحد مرگ هم پیش می رود و به عبارت بهتر تصویرسازی خودکشی در برابر دوربین او را با تجربه مرگی واقعی روبرو می کند.
.

در «تابو» شاکردوست در نقش دختری به نام «بهار» ایفای نقش می کند که به واسطه فضای پدرسالارانه حاکم بر زندگیش تصمیم به خودکشی می گیرد و برای همین چون شنا بلد نیست رفتن به دریا را بهترین راه خودکشی می کند.آن طور که امیر گرجی مجری طرح این کار به گفته است:«به این دلیل که بهار در فیلمنامه قصد خودکشی دارد و شنا هم بلد نیست شاکردوست مجبور بود که تا میانه های دریا را در حالیکه شنا نمی کند پیش برود اما موجی بلند باعث شد ایشان زیر آب برود.
.
برای مدتی نتوانستیم شاکردوست را پیدا کنیم و واقعا فاصله ای با غرق شدن نداشت اما در نهایت ایشان توسط یک نگهبان و همسرش که در یک کشتی اقامت داشتند نجات پید کرد.شاکردوست پیش از این در «باد در علفزار می پیچد» نیز تجربه همکاری با خسرو معصومی را داشت و جالب اینکه در آنجا هم در نقش دختری بازی می کرد که فقر مجبورش می کرد به ازدواج یا یک معلول ذهنی تن دردهد.نقش مقابل شاکردوست در «تابو» را هادی دیباجی بازی می کند یعنی همان بازیگر موبور فیلمهای «سیب و سلما» و «گلوگاه». تاکنون نیمی از فیلمبرداری این کار در منطقه کوهستانی کدیر واقع در نور مازندران انجام شده است.


برچسب ها: خودکشی جنجالی الناز شاکردوست، خبر جنجالی خودکشی الناز شاکردوست،  

تاریخ : 1394/11/30 | 03:06 | نویسنده : غیاثوند

داستان دو برادر مهربان

دو برادر با هم در مزرعه خانوادگی كار می كردند كه یكی از آنها ازدواج كرده بود و خانواده بزرگی داشت و دیگری مجرد بود . 
شب كه می شد دو برادر همه چیز از جمله محصول و سود را با هم نصف می كردند . یك روز برادر مجرد با خودش فكر كرد و گفت :‌
(( درست نیست كه ما همه چیز را نصف كنیم . من مجرد هستم و خرجی ندارم ولی او خانواده بزرگی را اداره می كند . ))
بنابراین شب كه شد یك كیسه پر از گندم را برداشت و مخفیانه به انبار برادر برد و روی محصول او ریخت.
در همین حال برادری كه ازدواج كرده بود با خودش فكر كرد و گفت :‌(( درست نیست كه ما همه چیز را نصف كنیم . من سر و سامان گرفته ام ولی او هنوز ازدواج نكرده و باید آینده اش تأمین شود . ))
بنابراین شب كه شد یك كیسه پر از گندم را برداشت و مخفیانه به انبار برادر برد و روی محصول او ریخت .
سال ها گذشت و هر دو برادر متحیر بودند كه چرا ذخیره گندمشان همیشه با یكدیگرمساوی است . تا آن كه در یك شب تاریك دو برادر در راه انبارها به یكدیگر برخوردند . آن ها مدتی به هم خیره شدند و سپس بی آن كه سخنی بر لب بیاورند كیسه هایشان را زمین گذاشتند و یكدیگر را در آغوش گرفتندبرچسب ها: دوبرادر درمزرعه، دوبرادر مهربان،  

تاریخ : 1394/11/29 | 18:36 | نویسنده : غیاثوند

اون لبخندی  که برای پنهان کردن دردت میزنی،لبخند خدا است به بنده اش ...
واون لبخندی ام که پشتش خدا باشه تمام مشکلاتو حل میکنه ...
(زندگیتون پر از لبخندهای آسمونی )

برچسب ها: لبخند آسمونی، لبخند خدا، لبخند های آسمونی،  تاریخ : 1394/11/29 | 14:50 | نویسنده : غیاثوند
شاید تعداد پدران و پسران نام‌آشنا در موسیقی ایران خیلی زیاد نباشد؛ اما نکته این است که نه‌تنها این پسران راه پدران‌شان را ادامه داده‌اند، بلکه هر کدام به بیان ایده‌های خود در موسیقی نیز پرداخته‌اند.
خبرگزاری ایسنا: شاید تعداد پدران و پسران نام‌آشنا در موسیقی ایران خیلی زیاد نباشد؛ اما نکته این است که نه‌تنها این پسران راه پدران‌شان را ادامه داده‌اند، بلکه هر کدام به بیان ایده‌های خود در موسیقی نیز پرداخته‌اند.

پدران و پسران موسیقی ایران

 برخی معتقدند هنر، موروثی است و هنرمندان مشهوری هستند که همیشه بر تأثیر جایگاه و پیشینه‌ی خانوادگی‌شان در شکل‌گیری شخصیت هنری خود تأکید دارند.

در عرصه‌ی موسیقی، پسرانی هستند که نه فقط به واسطه‌ی پیشینه‌ی پدرشان، بلکه به واسطه‌ی استعداد‌های خودشان، این میراث خانوادگی را حفظ کرده‌اند. پسرانی که گاهی دوشادوش پدران‌شان و گاهی برای ارائه‌ی ایده‌های جدید، به تنهایی روی صحنه می‌روند.

حسن کامکار و پسران

هسته‌ی اصلی گروه «کامکارها» در سال 1344 توسط حسن کامکار در سنندج تشکیل شد. هوشنگ، ارژنگ، قشنگ، پشنگ و بیژن در کنار پدرشان ساز می‌زدند. کامکارها اولین تمرین‌های خود را شب‌ها در کنار حوض کوچک حیاط خانه‌شان انجام می‌دادند. با بزرگ شدن فرزندان حسن کامکار، به‌تدریج این گروه موسیقی نیز کامل‌تر و بزرگ‌تر شد.

پدران و پسران موسیقی ایران

حدود سال 1350 برخی افراد خانواده‌ی کامکار از جمله هوشنگ، بیژن، پشنگ و ارسلان برای فراگیری موسیقی آکادمیک به تهران آمدند و در دانشکده‌ی هنرهای زیبا مشغول تحصیل شدند و در گروه‌هایی مانند «شیدا» و «عارف» نقش موثر داشتند.

اولین کنسرت‌های رسمی این خانواده با نام «گروه کامکارها» در اولین سال‌های پس از انقلاب، در مجموعه‌ی آزادی و تالار وحدت برگزار شد و به مرور زمان استعدادهای جوان از همین خانواده در کنار گروه قرار گرفتند.گروه «کامکارها» یکی از قدیمی‌ترین گروه‌های موسیقی ایران است که پیوند خونی مهم‌ترین عامل پیوستگی فعالیت آن‌هاست.

پدران و پسران موسیقی ایرانمحمدرضا و همایون شجریان

قطعا پسر محمدرضا شجریان بودن شرایط موثری را برای همایون شجریان پدید آورده است تا امروز از او به‌عنوان یکی از خوانندگان مطرح در عرصه‌ی آواز ایران یاد شود.

پدران و پسران موسیقی ایران

همایون از سال 1370 محمدرضا شجریان را در کنسرت‌های آمریکا، اروپا و ایران به‌عنوان نوازنده‌ی تنبک همراهی کرد و از 1378 به‌ بعد، هم‌خوانی با پدرش را در کنسرت‌ها آغاز کرد. او اولین‌بار در آلبوم «یاد ایام» تنبک نواخت و پس از آن، کنسرت‌های بسیاری را با بزرگان موسیقی اجرا و آثار زیادی را همراه آن‌ها در ایران و جهان منتشر کرد که از این میان می‌توان به آلبوم‌های «بی‌تو به‌سر نمی‌شود» و «فریاد» اشاره کرد که هر دو اثر در سال‌های 2003 و 2005 نامزد دریافت جایزه‌ی گرمی (اسکار دنیای موسیقی) شدند.

او از سال 1382 با انتشار آلبوم «نسیم وصل» فعالیت‌های مستقل خود را آغاز کرد و «خداوندان اسرار» که چندی پیش منتشر شد، هجدهمین اثر اوست.

البته همایون شجریان تا سال 1388 پدرش را در اجراها همراهی می‌کرد.شهرام و حافظ ناظری

درست است که حافظ ناظری وقتی سن کمی داشت، ایران را ترک کرد، اما قطعا پدرش، شهرام ناظری نقش زیادی در پیشرفت هنری‌اش داشته است.

پدران و پسران موسیقی ایران

حافظ در اجراهای پدرش سه‌تار و دف می‌نواخت و در آثاری مانند «آواز اساطیر» و «حیرانی» حضور داشت. او مدت‌ها بعد، سازی را به نام «حافظ» ابداع کرد که از سه‌تار الهام گرفته شده بود. فعالیت‌های مستقل حافظ ناظری با آلبوم «بُعد یازدهم» آغاز شد که جزو آثار پرحاشیه در ایران محسوب می‌شد. دیپاک چوپرا و ذاکرحسین نیز در این اثر حافظ را همراهی کرده بودند.

پس از انتشار اولین آلبوم حافظ ناظری و انتشار ادعاهایش درباره‌ی فعالیت‌های موسیقی و تحصیلاتش در آمریکا، مقالات و اظهار نظراتی منتشر شد. با این حال، پسر شهرام ناظری در میان آماج انتقادها، دلسرد نشد و حالا هم به‌طور جدی مشغول کار روی اثر جدیدش است. حافظ می‌گوید: «من مرد جنگم؛ کوتاه نمی‌آیم».کیخسرو، تهمورس و سهراب پورناظری

پدران و پسران موسیقی ایران

تهمورس، پسر بزرگ کیخسرو پورناظری (بنیانگذار گروه شمس) است که «نه فرشته‌ام، نه شیطان» از آثار مطرح این آهنگساز محسوب می‌شود. او در نواختن تار، سه‌تار، تنبور، دیوان، بربت و دف، ماهر است، اما سازهایی را مانند کمانچه و سنتور نیز می‌نوازد.

او علاوه بر این‌که در اجراهای گروه «شمس» در کنار پدرش، کیخسرو پورناظری ساز زده، اجراهای مستقلی در ایران و خارج از کشور نیز داشته است. «چرا رفتی» یکی از قطعات مشهور ساخته‌ی اوست که با صدای همایون شجریان اجرا شده و تور کنسرت «چرا رفتی» نیز در سراسر ایران روی صحنه رفت.

تهمورس در این سال‌ها تلاش‌ کرده است تا جریان‌های نوینی را در موسیقی ایران ایجاد کند.

سهراب نیز پسر کوچک این خانواده‌ی کرمانشاهی است که پدرش از دو سالگی تلاش کرد به او نواختن تنبور را بیاموزد.

سهراب پورناظری در 13 سالگی به‌عنوان عضوی از گروه «شمس» با صحنه‌ی اجرای موسیقی آشنا شد و در همان زمان، آموختن تکنیک‌های کمانچه‌نوازی را نزد اردشیر کامکار آغاز کرد. او پس از دو سال توانست در گروه «شمس» به‌عنوان تک‌نواز، کمانچه هم بنوازد. سهراب به‌دلیل شیوه‌ی نواختن ساز تنبور و تکنیک‌های منحصربه‌فردی که دارد، در محافل هنری زبانزد است.

تهمورس و سهراب پورناظری در میانه‌ی دهه‌ی 70 تحولی را در فعالیت‌های گروه «شمس» ایجاد کردند.حسین و صبا علیزاده

صبا علیزاده که تحصیلات تکمیلی‌اش را در کالیفرنیا انجام داده، پسر حسین علیزاده است که در زمینه‌ی کمانچه‌نوازی فعالیت چشمگیری داشته است. او در کنسرت‌های گروه «هم‌آوایان» در کنار پدرش ساز می‌زند و اتفاقا خودش هم ایده‌هایی در موسیقی ایرانی دارد.

پدران و پسران موسیقی ایران

مجله‌ی «پالم اسپرینگ‌لایف» در‌بار‌ه‌ی صبا نوشته است: «صبا علیزاده آهنگساز و کمانچه‌نواز توانمند ایرانی است. ذوق هنری صبا علیزاده او را به سمت ارائه‌ی ترکیبی از موسیقی سنتی و الکترونیک می‌کشاند. در‌ حال حاضر او علاوه بر اجرای تک‌نوازی‌های صوتی با کمانچه، برای اجرای الکتروآکوستیک با هنرمندان موسیقی مانند جاستین اشر و لوئیس لوپز همکاری می‌کند.»پرویز و آیین مشکاتیان

پدران و پسران موسیقی ایران

آیین مشکاتیان، سال‌وسن زیادی نداشت که پدرش پرویز مشکاتیان را از دست داد؛ اما روحیه‌ی پدر در او نیز نفوذ داشت و به واسطه‌ی هم‌نشینی با خانواده‌ی پدربزرگش (محمدرضا شجریان) و دایی‌اش (همایون شجریان) به کسب هنر در زمینه‌ی سازهای کوبه‌ای پرداخت.

او در بسیاری از کنسرت‌ها مانند اجرای گروه «سیاوش» به‌عنوان نوازنده‌ی سازهای کوبه‌ای روی صحنه می‌آید و اجرا می‌کند.ایرج و احسان خواجه‌امیری

احسان خواجه‌امیری جزو پسرانی است که راه پدرش را با قالبی متفاوت ادامه داد. ایرج خواجه‌امیری سال‌ها در حوزه موسیقی اصیل ایرانی فعالیت می‌کرد و از همان پنج سالگی پسرش را به سمت نواختن سازهای ویلن و سنتور سوق داد.

احسان خواجه‌امیری در سن 17 سالگی آلبوم «من و بابا» را منتشر کرد و پدرش او را در تولید این اثر یاری داد. او در سال 1384 اولین کنسرت رسمی‌اش را برگزار و آلبوم‌های متعددی را روانه‌ی بازار کرد.پسر ایرج خواجه‌امیری یکی از خوانندگان شناخته‌شده‌ی پاپ در ایران است.

پدران و پسران موسیقی ایران

برچسب ها: پدران وپسران موسیقی ایران، اسطوره های موسیقی باپسرانشان، پدرانوپسران موزیک ایران،  

تاریخ : 1394/11/29 | 14:38 | نویسنده : غیاثوند
موسیقی یکی از فعال‌ترین و موثرترین هنرها در راستای اهداف انقلاب است.
وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان: موسیقی انقلاب اسلامی قصه عجیب و غریبی دارد. از یکسو در وهله اول انقلاب بی‌شک موسیقی یکی از فعالترین و موثرترین هنرها در راستای اهداف انقلاب بود که آوردن نام همه فعالان آن کاری بس مشکل است، به خصوص که بسیاری از آثار توسط گروه‌های سرود و همخوانی تولید و پخش می‌شود.

10 موسیقیدان برتر انقلابی‌مان را بیشتر بشناسید

هرچند در دهه اول انقلاب بزرگانی مانند قره‌باغی، راغب و گلریز بودند، اما جوانانی مانند حسام‌الدین سراج که اولین آلبوم موسیقی انقلاب را ارائه داد نیز توانست که خوش بدرخشد.

در حال حاضر به نظر می‌رسد بهترین راه برای احیای موسیقی انقلاب اسلامی و مردمی ایران و بازگشتن به روزهای اوج آن، همان گروه‌های سرود اول انقلاب است که از دل مساجد، مدارس و به صورت مردمی و خودجوش بیرون می‌آید.

حالا در ادامه گزارش به معرفی 10 تن از فعالان موسیقی در انقلاب می‌پردازیم:

 اسفندیار قره‌باغی؛ او متولد 1320 در تبریز است، دارای مدرک معادل دکترای آواز کلاسیک از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.ترومپت ساز تخصصی اوست، وی پس از انقلاب اسلامی در سازمان صدا و سیما با واحد موسیقی سازمان همکاری خود را آغاز کرد. 

در زمینه سرودهایی با مضمون جنگ فعال شد و در مدت جنگ تحمیلی بیش از 80 سرود ساخت و در ایفای سلو و گروه کر نقش مهمی داشت. اما بی‌تردید اثری که بیش از هر کار دیگر او از صدا و سیما ایران پخش شده است، سرود «آمریکا، آمریکا، ننگ به نیرنگ تو» است که خشم یک ملت را از دست درازی‌ها و غارتگری‌ها و دخالت‌های آمریکا در خود نهفته دارد.

10 موسیقیدان برتر انقلابی‌مان را بیشتر بشناسید احمدعلی راغب؛ او متولد سال 1323 در شهرستان بندرانزلی متولد شد. نغمه توحید، سرود خوش آمدی امام، آمریکا، آمریکا ننگ به نیرنگ تو، تنها گوشه‌ای از آثار ماندگار وی هستند.

بی‌شک می‌توان او را یکی از بزرگترین آهنگسازان انقلاب اسلامی نامید که در طول این سه دهه با آهنگ‌های خود انقلاب اسلامی و ملت ایران را همراهی کرده است و به متن‌ها و شعرهای آنان زیبایی دوچندان بخشیده است.

لازم به ذکر است که وی در بسیاری از قطعه‌ها با محمد گلریز همکاری داشته‌ است.

10 موسیقیدان برتر انقلابی‌مان را بیشتر بشناسیدمحمد گلریز؛ این خواننده در سال 1325 در یک خانواده مذهبی به دنیا آمد، وی در سال 1357 به اتفاق احمدعلی راغب (آهنگساز) و حمید سبزواری (ترانه‌سرا)، مجتبی میرزاده (تنظیم کننده) به صورت مشترک آثار انقلابی را تولید کرد. او با ورود امام خمینی (ره) به بهشت زهرا همراه با گروه سرود، «برخیزید» را اجرا کرد.

شاخص‌ترین آثار وی سروده‌های «نیایش»، «این بانگ آزادی»، «شقایق‌های پرپر» (برای شهید بهشتی) و «دریغا» (در رابطه با امام راحل) است. وی در هشت سال دفاع مقدس هم به عنوان خواننده برتر معرفی شد و برای آهنگ شهید مطهری خدمت امام (ره) رسید و ایشان او را مورد احترام و لطف قرار دادند و این باعث انگیزه بیشتری در گلریز شد. 

 10 موسیقیدان برتر انقلابی‌مان را بیشتر بشناسیدسید حسام‌الدین سراج؛ او متولد 1337 در اصفهان است. سراج موسیقی را با آموختن تنبک از سیزده سالگی آغاز کرد، در زمینه آواز از محضر مرحوم استاد محمد کریمی و استاد محمدرضا شجریان استفاده کرده است. 
 
حسام‌الدین سراج با آهنگسازی و خوانندگی برای اولین بار آلبوم موسیقی انقلاب اسلامی به نام «نینوا» را منتشر کرد و نام خود را در تاریخ و موسیقی انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ثبت کرد، هرچند که وی بعد از این مجموعه دیگر کاری با این مضمون بیرون نداد و به موسیقی سنتی پرداخت. 
 
در این آلبوم قطعه‌هایی همچون باغ ارغوان، وصل مستان، بی‌نشانی و ... وجود دارد. 

 10 موسیقیدان برتر انقلابی‌مان را بیشتر بشناسید هادی آزرم؛ وی آهنگساز، نوازنده و مدرس موسیقی است و فرازهایی از دعای جوشن کبیر، دعای نور، ربنا، دعای فرج و بخشی از زیارت عاشورا بخشی از فعالیت‌های موسیقایی اوست. 
 
هادی آزرم از سال 1358 به طور جدی به کار آهنگسازی روی آورد و بیشتر فعالیت و کوشش خود را در راستای مسائل انقلاب صرف کرد و در حال حاضر هم نمونه کارهای او بیشتر مذهبی و انقلابی هستند. 
 
وی برای خوانندگانی نظیر مهرداد کاظمی، اسفندیار قره‌باغی، محمد گلریز و ... آهنگ ساخته است. 

 10 موسیقیدان برتر انقلابی‌مان را بیشتر بشناسیدمهرداد کاظمی؛ وی خواننده شناخته شده دهه شصت و هفتاد است، او در 16 سالگی در امتحان ورودی رادیو و تلویزیون شرکت کرد و پس از قبولی به این مرکز راه یافت. 
 
از جمله کارهای کاظمی آلبوم «بهاران» است که کاری گروهی بوده و حاصل 10 سال موسیقی بعد از انقلاب است. این آلبوم با همکاری حسین قوامی، محمدرضا شجریان، شهرام ناظری و علیرضا افتخاری تولید شده است. 

 10 موسیقیدان برتر انقلابی‌مان را بیشتر بشناسید سید محمد شاهنگیان؛ وی کارشناس ارشد مدیریت از دانشگاه شیکاگو است. با پیروزی انقلاب وی تا سال 1360 رئیس شورای موسیقی و مشاور صدا و سیما بود. 
 
12 بهمن 1357 مراسم استقبال از امام خمینی با حضور هزاران نفر از مردم در سراسر ایران و در بهشت هزار کنار مزار شهدای انقلاب اسلامی برگزار شد. در این مراسم تلاوت قرآن کریم توسط محمد اصفهانی که از طرف محمد شاهنگیان برای تلاوت قرآن هنگام ورود امام خمینی (ره) به فرودگاه مهرآباد انتخاب شد، صورت گرفت. 
 
خمینی ای امام، برخیزید، ای شهیدان راه خدا از آثار وی هستند. 

 10 موسیقیدان برتر انقلابی‌مان را بیشتر بشناسید جمشید نجفی؛ نجفی یکی از خوانندگان موسیقی انقلاب است که فعالیت‌های خود را از سال 1350 شروع کرد. وی پس از انقلاب با خواندن سرود «خلبانان، ملوانان» بار دیگر مورد توجه قرار گرفت و این سرود سال‌های سال از رادیو و تلویزیون پخش می‌شد. 
 
پس از انقلاب اسلامی تعدادی از آهنگ‌های انقلاب و سرودهای دوران دفاع مقدس از جمله ای رهبر، خلبانان (شعر و آهنگ: فیروز برنجیان) که سومین سرود پخش شده از تلویزیون در بهمن 57 است، روز موعود، الله اکبر و ترانه‌های بسیار زیاد دیگری خوانده است. 

 10 موسیقیدان برتر انقلابی‌مان را بیشتر بشناسید رضا رویگری؛ این بازیگر سینما و تلویزیون در زمستان سال 1357 آهنگ «الله، الله» را خواند. فریدون خشنود آهنگساز و تنظیم کننده این سرود است و متن ترانه آن از شعارهایی بوده است که مردم در آن زمان سر می‌دادند. 
 
این ترانه در یک روز تکمیل و آهنگ آن در استودیو صبا ضبط شده است و بعد به صورت مخفیانه و کاست در دانشگاه‌ها، مساجد، مدارس پخش شده است. 

10 موسیقیدان برتر انقلابی‌مان را بیشتر بشناسید

برچسب ها: فعالان موسیقی در انقلاب، موسیقی در انقلاب،  

تاریخ : 1394/11/29 | 14:22 | نویسنده : غیاثوند
عکس خارق العاده فضانورد آمریکایی از ایران                                                                              
اسکات کلی،فضانورد آمریکایی که رکورد بیشترین مدت زمان اقامت در ایستگاه فضایی را دارد در توتیتر خود تصویری از 

کوهپایه‌های برف گرفته ایران از فضا منتشر کرده است.
وبسایت خبرآنلاین: اسکات کلی،فضانورد آمریکایی که رکورد بیشترین مدت زمان اقامت در ایستگاه فضایی را دارد در توتیتر خود تصویری از کوهپایه‌های برف گرفته ایران از فضا منتشر کرده است. 

عکس خارق‌العاده فضانورد آمریکایی از کوهپایه‌های برف گرفته ایران/توئیت از ایستگاه فضایی


برچسب ها: عکس زیبا ی فضانورد از ایران، عکس خارق العاده فضانورد از ایران، عکسی زیبا از ایران توسط فضانورد آمریکایی،  

تعداد کل صفحات : 4 ::      1   2   3   4